Vetík

VETÍK

lekarnicka

První pomoc

a jiné veterinární rady

Příběhy Becky s nádory
image

08.04.2024

Becky s nádory

Tentokrát já, Vetík, přispěji fenečce Becky, o níž tety z Dočasek DeDe napsaly:

"Becky je 10letá malá kříženka kavalíra, jejíž původní rodina se rozpadla. Dostala se do péče pána, který ji později vrátil první majitelce. Ta si Becky nechat nemohla kvůli problémům s bydlením a příbuznými a také proto, že se fenka doma počůrávala. Navíc byla v rodině nechtěná. Po 10 letech tedy musela opustit svůj domov a putovala k nám, do spolku Dočasky DeDe. Bohužel nám majitelé neřekli nic o tom, že je Becky nemocná.

Becky jsme po přijetí do dočasné péče dali vyšetřit a moč vyšla bez nálezu, včetně krve i ledvin. Její čůrání doma pramení zřejmě z toho, že byla krmena kočičími granulemi. Ty jsou příliš slané a hodně po nich pila – takže zdravotní problém jsme vyloučili. Becky má ale na těle několik nádorů.

Většina se nachází na mléčných lištách a také na krku. Bohužel se s těmito nálezy setkáváme u nekastrovaných fen až příliš často. Becky podstoupí operaci pro odstranění těchto nádorů a také jí necháme vyčistit chrup, který má v příšerném stavu. Po operaci budeme pro tuto hodnou a milou fenku hledat novou adoptivní rodinku, kterou si definitivně zaslouží.

Peníze ze sbírky, která na Becky právě probíhá na Doniu, použijeme na uhrazení nákladů za operaci fenky, půjde o odstranění nádorů, kastraci a čištění zubů. Pokud se vybere financí více, uhradíme jimi faktury za ošetření jiných pejsů ve spolku. 
Vybere-li se financí méně, spolek zbývající částku uhradí z transparentního účtu.

Všem posíláme velké díky za příspěvky a slova podpory pro Becky. Vážíme si vaší pomoci. 

Dočasky De De"

Na transparentní účet Dočasek DeDe ode mě putuje dalších 500 Kč. Děkuji, že společně pomáháme, smečko!

Haf a pac!

Vetík

www.vetik.cz

PS: všechny účty za veterinární ošetření jsou k dispozici u paní Dity Pullmannové.

Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky
Becky