Vetík

VETÍK

lekarnicka

First aid

and other veterinary tips

Stories Jerry s operací čelisti
image

12.10.2021

Jerry s operací čelisti

"Malá myšička", tak říkají tety z útulku Voříškov fenečce, která se k nim dostala na začátku října jako nalezená. Jak se později zjistilo, tak se Jerry, jak ji následně pojmenovaly, asi nikomu neztratila, ale zkrátka se jí zlí lidé zbavili tak, že ji vyhodili do polí. Kousek od místa, kde ji nálezci našli, je totiž pochybné stavení s obyvateli, kteří zvířatům mnoho lásky a péče nedopřávají.
Jerry vypadala na první pohled v pořádku. Tetám bylo jasné, že bude potřebovat odčervit, a tak třetí den po příjmu dostala pastu na vnitřní parazity. To co z ní odcházelo za množství škrkavek, to tetám prý hlava nebrala. Druhý den po odčervení se u Jerry dvakrát objevila pěna u tlamy krátce po krmení. Jerry se také během dne několikrát z ničeho nic probudila ze spánku a s vrčením běhala po místnosti a narážela hlavičkou do zdí, nebyla k utišení, nereagovala.
Třetí den po podání odčervení už se tyto neuro projevy neobjevily, a tak se tety s veterinářem domluvili na dalším pozorování (změny mohly být jen intoxikací z odcházejících škrkavek). Další den měla Jerry krev ve stolici a růžový flíček na pelíšku. Jinak ale vypadala v pořádku. Další den ji tety našly v kaluži krve ve svém boxu, kam byla Jerry zavíraná na krmení a spinkání. Krvácela z tlamičky. Kroky všech tedy okamžitě vedly na veterinární pohotovost. Tety s Jerry na veterině strávily pár hodin na vyšetřeních a kapačkách. Potom Jerry zůstala na hospitalizaci a v noci podstoupila operaci. Měla zlomenou čelist. 
Dle všeho si malá psí slečna hrála s míčkem a jak otvírala tlamičku, čelist praskla. Je však velmi pravděpodobné, že měla na tlamičce starší neléčené zranění, což odpovídá i občasnému sekretu z tlamky na pelíšku a natrávené krvi ve stolici. Jerry nesmí nic kousat, nic. A to je tedy velký oříšek uhlídat! Je to totiž drak. Pořád chce běhat a něco okusovat. Téměř nonstop jí někdo musí hlídat. Tety mají ale velikou radost. Zdá se, že se jí strašně ulevilo.
 
Pro Jerry jsem na transparentní účet útulku Voříškov zaslal 500 Kč! Pejsek pejskovi by měl pomáhat.
 
Jerry, ať už máš na své životní cestě jen samé hodné člověky! Haf!
 
Tvůj a Váš Vetík
 
 

Jerry
Jerry
Nemocná Jerry
Nemocná Jerry
Jerry
Jerry
Faktura z veteriny - Jerry
Faktura z veteriny - Jerry