Vetík

VETÍK

lekarnicka

První pomoc

a jiné veterinární rady

Příběhy Čertík se zlomenou pánví po sražení autem
image

07.04.2022

Čertík se zlomenou pánví po sražení autem

Čertík, tak pojmenovaly tety z Dočasek DeDe mladého pejska sraženého u Varnsdorfu. Ležel ve škarpě u silnice, nemohl vstát a naříkal bolestí. Po složitějším odchytu, kdy pejsek kousal díky šoku a bolesti, se podařilo ho dopravit na jedinou veterinu v okolí, kde ho primárně ošetřili a udělali RTG. Bylo zde podezření na trauma páteře, to se však nepotvrdilo, potvrdila se zlomenina pánve. Po převozu na pražskou kliniku mu byla odebrána krev, udělalo se sono vyšetření. Veterináři se rozhodli pro okamžitou revizi břišní dutiny. Pravděpodobně při nárazu autem došlo k utržení močovodů nebo jinému traumatu močových cest a ledviny v důsledku toho selhávaly.
Kromě toho měl Čertík zranění na hlavě i na noze, kde byla rána až na kost, kterou na původní veterině zašili. Měl spoustu oděrek a ranek různě po těle.
Podle kontrolního sona po operaci byl v močovém měchýři ještě stále po nárazu autem velký hematom, který pejska dráždí na močení a tlačí, postupně se ale vstřebává.
 
Dočaskám DeDe transparentně posílám 500 Kč na pomoc s placením Tvé veteriny, Čertíku. Ať Tě celý Tvůj život, který máš celý před sebou, doprovází už jen štěstí a zdraví.
 
To Ti přeje
Tvůj Vetík
www.vetik.cz