Vetík

VETÍK

lekarnicka

První pomoc

a jiné veterinární rady

Příběhy Dastík vypadnutý z okna
image

02.05.2022

Dastík vypadnutý z okna

Některé příběhy pejsků, které mají Dočasky DeDe v péči, jsou opravdu neuvěřitelně smutné, ale Dastyho příběh je skutečně plný tragedie, neštěstí, nepochopitelného jednání člověka, ale po tom všem, co prožil, snad teď i konečně štěstí, které nakonec měl, má a věříme, že bude mít i nadále.
V sobotu nad ránem utrpěl starší pejsek Dasty pád z okna ve 3. patře, nešťastná situace paničky vyústila v tragickou událost, nicméně pejsek zázrakem přežil, díky včasné záchraně a operaci. Paní byla take ihned hospitalizovaná a přeživší pejsek putoval na nejbližší veterinární pohotovost.
Přijel pochopitelně v šokovém stavu, neschopen stát, s bledými sliznicemi, nicméně se zachovalou citlivostí končetin, měl zpomalenou srdeční akci, bolestivý na břiše. Ihned se provedlo sono, kde měl volnou tekutinu v břiše a uvedl se do anestezie a putoval hned na sál.
Díky bohu, ve všem tom šíleném neštěstí, měl "pouze" prasklou slezinu, krvácel do břicha, měl spousty ran a oděrek, zhmoždění celého těla, vyražený řezák a ulomený špičák. Také velký hematom na bradě. Podstoupil akutní revizi břišní dutiny, splenektomii (odstranění sleziny), ošetření ran a sešití povrchových zranění.
Operaci Dasty zvládnul a byl hospitalizován na veterině. Paní doktorka zároveň oslovila Dočasky DeDe s prosbou o převzetí pejska do jejich péče (řešeno s rodinou smluvně).
V den plánovaného odjezdu do Dočasek DeDe Dastík masivně zvracel, ale nález v břiše měl v normě, bez krvácení, či tekutiny. Byl anemický a měl vysoké zánětlivé parametry, vyšší jaterní testy. Patrně v důsledku "Crash - syndromu" kdy játra utrpěla velký náraz...
Domluvený převoz nakonec proběhl, Dasty byl ihned předán do péče kliniky, kam tety z DeDe jezdí, kde podstoupil další vyšetření, dostal léky a byl propuštěn do domácího ošetření, do dočasné péče
Dastík je hodně bolestivý, kulhá, hůře chodí, má jednu nožku oteklejší, ale na RTG nemá, jako zázrakem, žádné viditelné zlomeniny. Pochopitelně mu není dobře, hodně odpočívá, bříško se mu krásně hojí.
Co je ale velmi smutné, Dasty je velice smutný, jistě hodně zlomený, prožil neuvěřitelnou situaci a bolest, zažil neskutečnou bolest a po psychické stránce se bude dušička hojit ještě hodně dlouho. Nicméně je velmi hodný, odevzdaný, drží se u lidí, i když žádnou radost zatím neprojevuje.
Dasty je starší pejsek, asi do 10 let, je to ušatý, statečný kříženec s obrovským srdcem a ještě větším šrámem na duši. Těžko si jen představit, co se mu odehrává v hlavě, jak se cítí, jak moc je zlomený a zklamaný, ale věříme, že zase najde velkou lásku a důvod k radosti.
 
Dastíku, na transparentní účet organizace Dočasky DeDe jsem Ti zaslal 500 Kč z ročního předplatného Vetíka, které si zakoupili dobří lidé. Ať už Tě provází jen optimismus a radost ze života.
 
To Ti přeje 
 
Tvůj Vetík
www.vetik.cz

Dasty
Dasty
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Statečný Dastík
Faktura - Dastík
Faktura - Dastík
Faktura - Dastík
Faktura - Dastík